Kadıköy Lifemed Tıp Merkezi
Sizi Arayalım
ONLINE GÖRÜŞME
Whatsapp

İleri Görüntüleme ve Tanı


İleri görüntüleme ve tanı ünitemizde salgın sürecinde de gerekli izolasyon önlemlerini alarak kurumumuzda yapılan tetkikler devam etmektedir.

PET/CT ve sintigrafi hastalarımız görüntüleme bölümüne indirildikten sonra tetkik için istenen cihaza alınmakta, cihazda öncelikli olarak CT görüntüsü oluşmaktadır. Bu görüntü ile akciğerlerinin görüntüsü elde edilmektedir. Eğer akciğerlerde Covid-19 ile ilgili şüpheli bir görüntü elde edilirse öncelikli olarak nükleer tıp ve radyoloji uzmanlarına bilgi verilmekte, bu doğrultuda hastaların triyaj odasına alınarak izolasyonu sağlanmaktadır.

İleri görüntüleme ve tanı ünitemiz kapsamında alabileceğiniz hizmetler;

Nükleer Tıp Tetkikleri;
F-18 FDG PET/CT
GA-68 PET/CT

Radyoloji;
BT, MR, Röntgen, Ultrason, 3D Tomosentez Mamografi, Kemik Yoğunluğu Ölçümü, Renkli Doppler USG

Nöroloji Tanı Tetkikleri
EEG-EMG

Kardiyoloji Tanı Tetkikleri;
EKG, Efor Testi, MPS, Eko, Ritim Holter, Tansiyon Holter, Koroner Bt Anjiyografi

Girişimsel Radyoloji İşlemleri;
Meme Biyopsi, Tiroit Biyopsi, Meme İşaretleme

Detaylı bilgi ve randevu için 444 54 33 no’lu çağrı merkezimiz üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Bilgilendirme amaçlıdır.

Tüm kalp hastalıklarının tanı ve tıbbi tedavisi amacına yönelik siz hastalarımıza doğrudan hizmet sunmaktayız.

Laboratuvarımızda İmmünoloji, Mikrobiyoloji, Hematoloji, Patoloji, Seroloji, Genetik Testler ve Biyokimya alanlarında referans aralıkları bazında değerlendirmeler yapılmaktadır. Hastadan örnek alımı ve test işlemleri esnasında disposable (tek kullanımlık) malzeme kullanılması ve tüm tıbbi atıkların yönetmeliklere uygun şekilde atılması sonucunda; hasta, personel ve tüm çevre sağlığını korumaya yönelik tedbirler merkezimiz tarafından alınmaktadır.

Mide hastalıklarının tanı ve tedavisine yönelik Endoskopi Tanı Laboratuvarımızda gerekli biyopsi ve patolojik işlem incelemeleri yapılmakta, her türlü lezyon net bir şekilde tespit edilmektedir.

Astım ve alerji laboratuvarında solunum fonksiyon testleri ve alerji deri testleri ile hastalarımızın solunum yollarında meydana rahatsızlıkları tanısı saptanmakta, cilt - deri yapısını etkileyen allerjenlerin incelenmesi mümkün hale gelmektedir.

Nöroloji tanı laboratuvarımızda yapılan EEG ve EMG çekimleri, beynin fonksiyonel yapısı, sinirler üzerindeki iletim hızı, kas ve sinir hastalıklarının teşhisi, klinik bulguların saptanmasını adına sonuçlar vermektedir.


İleri Görüntüleme ve Tanı İle İlgili Yazılar