Kadıköy Lifemed Tıp Merkezi
Sizi Arayalım
ONLINE GÖRÜŞME
Whatsapp

Kulak - Burun - Boğaz


KBB polikliniğimizde baş boyun bölgesi cerrahisini ilgilendiren hastalıkların muayenesi, tanısı ve tedavisi yapilabilmektedir. Dış kulak yolu hastalıkları, İç kulak hastalıkları, Burun ve Boğaz ile ilgili hastalıkların tanı ve tedavileri yapılabilmektedir.

Dış Kulak Yolu Hastalıkları (ağrı, kaşıntı, kulak tıkaçları, akıntı, egzama vb..)

Orta kulak hastalıkları endoskopik ve mikroskopik tanı yöntemleri kullanılarak tedavileri edilmektedir. (kulak zarı delinmeleri, orta kulak iltihabları, otoskleroz, işitme kayıpları gibi..

İç Kulak  Hastalıkları:

Odyometrik ve ileri radyolojik tetkikler kullanılarak teşhis ve tedavisi yapılmaktadır. Yaşa bağlı işitme kayıpları, kulağa yansıyan ağrılar, uğultu, çınlama ve baş dönmeleri, meniere, dengesizlik, yüz felçi vb..

Burun İle İlgili Hastalıkların Tanı ve Tedavisi:

Alerjik burun hastalıkları tanı ve tedavisi, ayrıntılı cilt ve biyokimya testleri, burun tıkanıklığı (deviasyon, burun eti-konka  hipertrofileri, polip vs.)
tansiyona bağlı burun kanamaları, çocukluk dönemi burun kanaması tanı ve tedavileri, sinüzit tanısı ve tedavisi yapılmaktadır.

Boğaz İle İlgili Hastalıklar

Horlama ile birlikte olan UYKUDA TIKAYICI SOLUNUM KESİLMESİ (uyku apne sendromu) uyku esnasında üst solunum yollarının tekrarlayıcı tıkanması ile karakterize ciddi bir hastalıktır. Solunum ritminin bozulması ile kalp ritmi bozulur, tansiyon yükselir, uykuda kalp krizi geçirme ve inme riski yükselir. Bu rahatsızlıklar yumuşak damak ameliyatları ve damak apareyleri ile sonlandırılmaktadır.

Bilgilendirme amaçlıdır.

Kulak - Burun - Boğaz Bölümündeki Doktorlarımız


Kulak - Burun - Boğaz İle İlgili Yazılar